Maling af træværk i 4 vær.-lejlighed i København
Opgavebeskrivelse
Jeg skal have malet træværk (10x døre og karme, paneler og hertil 2 yderdøre, og 5x vindueskarme, -gerigter og -blændinger).
4 vær lejlighed på 86 m2.
Træværk er i dag hvidt, pånær 1 dobbeltdør, der er brun på den ene side. Træværk skal males hvidt igen. Træværk er let slebet, men skal muligvis efterslibes enkelte steder. 2 døre er ikke slebet.
Alt træværk er vasket ned med grundrens. Jeg har maling til at alt træværk og dette er båret op. Der er ikke dækket af.
Træværk er færdigmalet i den største af 2 stuer, denne skal altså ikke males!
Oprettet 10.02.2016
Kategori Maler
Ønskes påbegyndt Inden for 2 måneder
Hvad skal males? Indendørs malerarbejde
Hvad skal der males på? Træ
Hvor mange kvadratmeter er boligen i grundplan? (hvis der er tale om en bolig) træværk i lejlighed på ca 86 m2, dog minus en stue på ca 18 m2, hvor træværk er nymalet. I alt 10 døre + hoveddør og bagdør. 5 vinduer (dog ikke selve vinduet, som er nyt, men karme, gerigter, blændinger etc. samt alle paneler. Desuden 2 små skabe i gang.