Nikolaj
Maler Kolding
Opgavebeskrivelse
Vi skal flytte i hus og skal fraflytte vores lejlighed d. 01.11.23 og derfor skal der være malet inden d. 14.10.23. Derfor ønsker vi tilbud på at få malet begge adresser.
Vi overtager vores hus d. 01.10.23. og håber derfor på at kunne bruge den første uge på at male huset og flytte vores ting fra lejligheden i weekenden. Dermed er lejligheden tømt til næste uge (mandag d. 09.10.) så den kan blive malet og være klar til flyttesyn 14.10.23.
Lejlighed:
Alle vægge samt døre og paneler skal males. Ikke loft.
Væggene vil være frie, så maler skal ikke rydde eller klargøre. Væggene i soveværelset er malet gule og skal være hvide. Alle andre vægge er hvide nu, med undtagelse af to mindre stregmalerier på to vægge (se vedhæftede) og skal være hvide ved aflevering. Der er højt til loftet i de fleste rum (3 meter). Der er skråvægge i halvdelen af ydervæggene (1.5 meter).
Hus:
Hus på 108 m2, her ønsker vi at få malet vægge og lofter i hele huset, med undtagelse af køkkenets vægge. Vægge vil være ryddet, så maler skal ikke rydde og klargøre.
Oprettet 17.06.2023
Kategori Maler
Ønskes påbegyndt 01. Oktober, 2023
Hvad skal der males på? Træ
Hvad skal der males på? Filt/Tapet/Væg
Hvad skal males? Indvendig bolig
Hvor mange kvadratmeter skal males? 130 m2 og 108 m2